Listopad 2009

7. kapitola

30. listopadu 2009 v 17:06 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
,, Co se mu stalo??" zeptal se Snape, když přišel naštvaný na ošetřovnu. ,, Zasáhla ho kletba, která nejde vyléčit kouzly,...." odpověděla. ,, Cože?? Jak to řeknu jeho rodičům??" rozzuřil se Snape. ,,Nebojte, vyléčí se z toho. Ale bude si tu dobrý dva týdny poležet v umělém spánku. Až se probudí, pošlu Vám zprávu." řekla s klidem madam Pomfreyová. ,, Kdyby ho slečna Grangerová nenašla, mohlo by to dopadnout mnohem hůř. Mohl by mít i ochrnutou část těla." konstatovala madam Pomfreyvá.

,,Hermiono?? Není ti něco?? Si nějaká zamlklá."
,,To je dobrý Janet.. " odpověděla.
,, Seš si jistá??"
,, Jasně, že jo... Hele nepudem si do knihovny dopsat to pojednání o upírech pro Snapea??" navrhla Hemiona.
,, Tak jo.. Ale mě se moc nechce.. Cože?? Ty ho nemáš ještě napsananý?? Nejsi nemocná?? Si fakt v pohodě??"
,,Jó sem v pohodě.."
Cestou do knihovny potkaly jenom Protivu, který jen tak ze zvyku jim hodil do vlasů křídy.
V knihovně si našly volný stůl.
,, Tak co.. Začneme??" zeptala se Jenny, kyž si Hermiona sedla a nehodlala se k něčemu.
,, Co?? Jo.. Deš se mnou najít.. Aha tak nic.. Ty už si je našla." a usmála se.
,, Ukážeš mi co už si napsala??"
,, Jo jasně.. Tady to je"
Upíři

Jsou to lidé, kteří se přes noc promění na krvežíznivého tvora. Nejradši mají lidskou krev. Podle různých "babských" rad se před nimi můžeme ubránit pomocí stříbrných křížů a česneku.

,, To je všechno??" zeptala se překvapeně Janet.
,, Jo.. Víc sem toho nestihla napsat."

6. kapitola

23. listopadu 2009 v 16:27 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Hermiona s Dracem se procházeli po školních pozemcích, ale najednou se z lesa vyřítili Smrtijedi. Tentokrát už Draco zabránil tomu, aby Hermionu zasáhli. Ale za to zasáhli jeho.
Hermiona se rozeběhla do hradu najít madam Pomfreyovou. ,, Madam Pomfreyová!! Tam venku!! Smrtijedi!! Zasáhli Malfoye!! " volala zmateně Hermiona. ,, Pojďte slečno, a ukažte mi, kde leží." řekla s klidem madam Pomfrmeyová. Hermiona se rezeběhla k místu, kde ležel. ,, Tady je!! " a ukazovala na Draca. ,, Slečno Grangerová, běžte sehnat profesora Snapea, ať se co nejdřív dostaví na ošetřovnu." řekla po chvíli.
Hermiona, už trochu klidnější, šla ke Snapeovu kabinetu. Zaťukala, ale nikdo se neozýval. Až po pěti minutách se ozval Snapeův jízlivý hlas. ,, Kdo mě zase otravuje?? Dále." řekl. Hermiona na něj začala zase zamteně mluvit, ,, Pane profesore, madam Pomfreyová chce, abyste se co nejdřív dostavil na ošetřovnu." ,, Co ta ženská zase chce??" obořil se Snape. ,, Malfoy, zasáhla ho jedna z kleteb, kterou vyslali Smrtijedi. " vmetla mu do tváře. ,, Cože?? Smrtijedi?? Tady?? Za bílýho dne?? " rozčílil se. ,,Ano, pane profesore." odpověděla. ,, Jenom si tady něco dodělam a přijdu." a rozlil přitom něco červeného co se podobalo krvi. ,, Počkejte, já Vám pomůžu to uklidit." řekla Hermiona. ,, Ne, já si to uklidim." ale to už Hermiona lezla po kolenou a setírala to hadrem. ,, Hotovo." prohlásila. ,, Děkuji, ale jak jsem říkal, uklidil bych si to sám." řekl naštvaně Snape.
Hermiona šla do nebelvírské věže velice neklidná. Musela přemýšlet o tom, jak jí Draco zase zachránil. Když už dorazila konečně do společenské místnosti Janet na ní chrlila: ,, Kde jsi byla?? A proč si tak smutná??" ,, V knihovně, já nejsem smutná, jenom ospalá.. Asi si půjdu lehnout." otočila se a šla do ložnice. Vůbec se jí nechtělo spát. Musela přemýšlet.

5. kapitola

22. listopadu 2009 v 16:43 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Večer už Hermiona přišla so nebelvírské společenské místnosti. Všichni se vyptávali, kdo jí co udělal. Ale ona jim nechtěla nic prozradit, jenom řekla: ,, Malfoy neni zas tak hroznej" otočila se a šla si lehnout. Ráno u snídaně se Draco dostal do křížku s Ronem kvůli rodičům. ,, Ten tvuj otec je pěknej blbec" řval na Rona. ,, Zato ten tvuj je svatej Smrtijed!! " vykřiknul znenadání Ron. Draco už namířil hůlku na Rona ale mezi ně si stoupla Hermiona čelem k Dracovi. ,, Nech ho napokoji Malfoyi!! " křikla na něj, ale potichu dodala ,, Prosím." ,, Dobře, ale jenom kvůli tobě. " odpověděl potichu, tak aby ho slyšela jenom Hermiona. Otočil se a odešel.
,, Jak si to dokázala?? " divil se Ron. ,, Nóó.. Sama nevim." a odešla také. ,, Asi se šla zase učit, vždyť jí znáte. Dva dny nebyla na vyučování." řekl Harry a při tom si všímal své ovesné kaše.
Hermiona sice měla zamířeno do knihovny, ale tentokrát né kvůli učení. Měla tam sraz s Dracem. ,,Ahoj." pozdravila, když ho uviděla a celý obličej se jí rozzářil. Draco jí ale místo pozdravu políbil. Sedli si ke stolu a přemýšeli, jak to udělat, aby na jejich "románek" nikdo nepřišel.
,,Hermiono" ozval se najednou Draco. ,,Ano?" odpověděla. ,, Víš.. Nó.. Nevíš náhodou ňákou výmluvu, kterou bych to ukončil s Pansy??" zeptal se Draco. ,, Budu přemýšlet. Doufam, že na ňákou přídu." odpověděla.
,, Sakra, za dvě minuty zvoní. Už musim běžet. Máme OPČM." vzpoměla si Hermiona. ,, Tak ahoj." a políbil jí letmo na čelo.
Obrana proti černé magii byla nudná jako vždy. A navíc když jí učil Snape. ,, Za úkol mi napíšete 3 stopy dlouhé pojednání o upírech. " řekl jeho ovyklým tónem. Dokonce i Hermiona z toho vypadala otráveně. ,, Co se stalo, Hermiono??" zeptala se Janet, když jí uviděla jak je z toho "otrávená". ,,Nic, proč se ptáš??" ,, No vypadáš nějak mimo." Co?? Já?? To se ti jenom zdá." otočila se, zbalila si učebnice do brašny a odešla na oběd.
Odpoledne měli volno. Ale Hermiona ho strávila v knihovně s Dracem. Oba se snažili napsat pojednání o upírech, ale během pěti minut je to přestalo bavit. ,, Nepůjdeme se rači projít?" navrhnul Draco. ,,Klidně. Ale tak jdi napřed, aby někdo něco nezpozoroval. Za deset minut u přístěnku na košťata??" odpověděla Hermiona. ,,Tak jo. Zatim ahoj." Rozloučili se a šli si odnést učebnice do pokoje.

4. kapitola

22. listopadu 2009 v 10:10 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
,, Kde je Hermiona?" zeptala se Janet u snídaně. ,, Nevim." odpověděl Ron zároveň s Harrym. ,, Neměla už dneska přijít?" zeptala se Ginny. ,, Měla " přisvědčila Janet. ,, Zajdu se podívat na ošetřovnu, jestli tam neni." nabídnul se Ron. ,, Dobrej nápad." řekla Ginny. ,, Tak já du."
Hermiona zatím tvrdě spala a kolem ní stále poskakovala madam Pomfrmeyová. ,, Co se jí stalo?" vyzvídal Ron. ,, Byla na ní použita jedna ze tří nepromíjivých kleteb." odpověděla a dál si ho nevšímala. Ale najednou na ošetřovnu vtrhnul Draco Malfoy a mířil si to k Hermionině posteli. ,, Jak jí je?" zeptal se. ,, Co ty se vo to zajímáš?" obořil se na něj Ron. ,, Jenom sem jí sem dones, jinak by na chodbě ležela ještě teď." řekl stroze Draco. ,, Aha, no tak já nevim jak se má, prej celou dobu co tu je tvrdě spí." odpověděl neochotně Ron. ,,Hmm, tak já zase du." řekl otočil se a odešel. Ron tam ještě chvíli zůstal, ale pak už musel uhánět do astronomické věže. O polední přestávce šli všichni čtyři na ošetřovnu podívat se na Hermionu. Byla sice už vzhůru, ale byla tak zesláblá, že je madam Pomfreyová vyhnala s tím, že ji zítra už pustí. Ani né pět minut potom co odešli, tam přišel na ošetřovnu Draco. ,, Ahoj, jak ti je?? zeptal se. Hermiona jenom s těží zavrtěla hlavou na znamení, že nic moc. ,, Už musím běžet, máme lektvary, ahoj" řekl a odešel.

3. kapitola

21. listopadu 2009 v 21:12 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Draco byl velmi zklamaný z toho, že nedokázal ubránit Hermionu. A když ji neviděl ani na snídani, byl celej den jako vyměněnej. Nic mu nešlo. Snape stihnul Zmijozelu za 2 hodiny lektvarů strhnout 50 bodů. A když se byl o polední přestávce na ni podívat madam Pomfreová mu řekla, že si ji tu přes noc nechá na pozorování. Ale Hermioně se to nelíbilo a tak počkala až všichni v hradu budou spát a po tají se vydala do ložnice. Ale ve třetím patře ji něco zaskočilo. Slyšela už jenom hlas Bellatrix, který zašeptal ,,Crucio" Hermiona se svalila na zem a z poza rohu vyšel sám lord Voldemort. Ani né za čtvrt minuty uslyšeli kroky a zmizeli. Hermiona si myslela, že je to Brumbál, ale nebyl. Byl to Draco. Vzal ji do náruče a nesl ji sklepením do jeho pokoje. Tam ji položil na postel a chvíli ještě přecházel po pokoji s hůlkou v ruce. Pak si vyčaroval deku a polštář a lehl si na zem vedle postele, na které už tvrdě spala Hermiona.
Brzo ráno ji vzbudil, aby přešla zpátky na ošetřovnu. Potichu se kradli tichými chodbami. Před ošetřovnou ji Draco dlouze políbil a šel si ještě na chvíli lehnout.
Při snídani dělali, že se navzájem nenávidí.
Dneska měli v noci službu Neville Longbothom a Lenka Láskorádová a po nich Cho Changová s Flintem. Aspoň se mohli všichni v klidu vyspat. Teda skoro všichni. Hermiona s Dracem měli o půl druhé v noci sraz v sovinci.

2. kapitola

21. listopadu 2009 v 20:26 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Druhého dne ráno šli na snídani jako obvykle, ale neobvykle k nim promluvil ředitel Albus Brumbál: ,, Dnes v noci se zde v lese opět objevili Smrtijedi. Takovéto "obhlídky" školy se opadkovaly už o prázdninách, proto si myslím, že studenti 5. a 6. ročníku by měli přes noc hlídkovat okolo školy. Od 6 hodin jako první nastoupí na hlídku slečna Grangerová a pan Malfoy, a v 1 hodinu ráno je vystřídají slečna Weaslyová a pan Potter." dokončil svou řeč.
Hermiona se už zvedla a šla za profesorkou MacGonagalovou a za ní uháněl i Malfoy. Hermiona byla ale rychlejší a už na profesorku rychle mluvila: ,, Ale paní profesorko, to nemyslíte vážně!! Já abych měla hlídku s.. ehm.. s nim??" a ukázala na Malfoye. ,,Ale ano, myslím." ,,Ale-" skočila jí do řeči Hermiona. ,,Žádné ale, slečno Grangerová. Pro Vás to samozřejmě platí také pane Malfoyi." otočila se a odešla. ,,Budu tě čekat ve 3/4 na 6 ve vstupní síni. " řekl stroze a odešel taky.
Když Hermiona v 5 dorazila do společenské místnosti měla co dělat, aby všechno stihla. Ale na vteřinu byla ve vstupní síni, kde uviděla Malfoye. Draco se přívětivě usmál a šel jí naproti. Stoupl si proti ní a potichu začal šeptat. ,,Víš.. ehm.. to v tom vlaku.. noo.. já.. asi sem se do tebe... zamiloval... " koktal Draco. Hermiona zrudla jako rajče, ale Draco si toho nevšímal a pomalu se k ní přiblížil, chytil jí za ruce a políbil ji... Ale Hermiona se nebránila, naopak líbilo se jí to.. Pak se chytli za ruku a vyšli ven. Ale o půlnoci se z lesa vyřítila malá skupinka Smrtijedů a zasáhli Hermionu omračovacím kouzlem. Draca nechali napokoji, obrátili se a šli zpátky.. Pak jí vzal a odnesl ji na ošetřovnu. Madam Pompreová ji uložila na lůžko a Draca vyhnala z ošetřovny. Tu hodinu už dohlídal sám. Pak přišel Harry s Ginny a ptali se po Hermioně. Draco jim na to pohrdavě odpověděl, že ji zasáhla omračovací kletba jednoho ze Smrtijedů. Zbytek noci ptoběhl už bez komplikací.

1. kapitola

21. listopadu 2009 v 19:40 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Harry se konečně dostal na nástupiště 9 a 3/4. Vzal si svůj kufr a uložil ho do vagonu a šel hledna rona s Hermionou.
V polovině cesty si k nim přisedla Janet. Byla také z Nebelvíru.
,, Ty jsi Harry Potter, že jo?? " zeptala se.. ,, Nóó.. Sem... Tohle je Hermiona, Ron a jeho mladší sestra Ginny. " odpověděl a začervenal se.
,, Za chvíly budeme v Bradavicích." prohlásila Hermiona náhle. Tak se všichni převlékli do hábitů a vyrazili na chodbu. Jedinej, koho potkali byl Draco Malfoy. Hermiona do něj nechtěně strčila a oba upadli. ,, Ty arogantní blbečku!! nemůžeš dávat větší pozor?? " rozkřikla se Hermiona. ,, Můžu. Ale ty asi ne!! " odvětil jí Draco. Hermiona se zahleděla do jeho hlubokých očí, a jakoby přeskočila mezi nimi jiskra. Malfoy už už chtěl vytáhnout hůlku, ale na poslední chvilku si to rozmyslel. A rači šel dál.
Vlak začal brzdit.
Když vystoupily z vlaku uslyšeli známý hlas: ,, Prváci zamnou!!! " byl to Hagrid.
Zatím vyjeli kočárem k hradu a vydali se na slavnostní hostinu. Po slavnostním zařazování se pustili jako obvykle do výborné hostiny.
Po hostině se vydali do nebelvírské věže. Společenská místnost byla neobvykle plná. Proto se rači všichni prodrali davem a šli si lehnout.
Hermiona ale usnout nemohla. Musela mylset na Draca. O tom co se stalo ve vlaku.
Draco si vklidu usínal. Ale celou noc se mu zdálo o Hermioně a o něm a jijich střetnutí ve vlaku.. Ať to probíral z jakýkoli strany nemohl se dopátrat k jinýmu řešení, než že se do ní zamiloval.

Janet McBritová

21. listopadu 2009 v 19:03 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Janet McBritová
Datum narození: 24. června 1980
Rodiče: neznáme
Bydliště: neznáme
Kolej: Nebelvír
Přátelé: Harry Potter, Ronald Weasly, Hermiona Grangerová Nebelvírová
Nepřátelé: Draco Malfoy, Smrtijedi, Lord Voldemort

Severus Snape

21. listopadu 2009 v 18:51 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Severus Snape
Datum narození: 9. ledna 1958
Rodiče: Eileen Lloydová Princeová a Tobias Snape
Bydliště: neznáme
Přátelé: Albus Brumbál
Nepřátelé: Lord Voldemort, Smrtijedi

Ginny Weaslyová

21. listopadu 2009 v 18:47 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Ginny Weaslyová
Datum narození:
Rodiče: Artur a Molly Weaslyovi
Bydliště: Doupě
Kolej: Nebelvír
Domácí mazlíček: neznáme
Přátelé: Harry Potter, Hermiona Grangerová, rodinní příslušníci, Janet McBritová
Nepřátelé: Draco Malfoy, Smrtijedi, Lord Voldemort

Draco Malfoy

21. listopadu 2009 v 18:43 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Draco Malfoy
Datum narození:
Rodiče: Lucius a Narcissa Malfoyových
Bydliště: neznáme
Kolej: Zmijozel
Domácí mazlíček: sova
Přátelé: Zmijozelci, Lord Voldemort, Smrtijedi, Hermiona Grangerová
Nepřátelé: Harry Potter, rodina Weaslyových, ''mudlovští šmejdi''

Ronald Weasly

21. listopadu 2009 v 18:38 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Ronald Weasly
Datum narození:
Rodiče: Artur a Molly Weaslyovy
Bydliště: Doupě
Kolej: Nebelvír
Domácí mazlíček: krysa Prašivka ( Peter Petigrew ), sova Papušík
Přátelé: Hermiona Grangerová, Harry Potter
Nepřátelé: Draco Malfoy, Smrtijedi, Lord Voldemort

Hermiona Grangerová Nebelvírová

21. listopadu 2009 v 18:34 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Hermiona Granegerová Nebelvírová
Datum narození:
Rodiče: neznáme
Bydliště: neznáme
Domácí mazlíček: kocour Křivonožka
Přátelé: rodina Weaslyových, Harry Potter, Draco Malfoy, Janet McBritová
Nepřátelé: Smrtijedi, Lord voldemort

Harry Potter

21. listopadu 2009 v 18:32 | Teríík |  Postavy Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Jméno: Harry Potter
Datum narození:
Rodiče: James a Lilly Potterových
Bydliště: Zobí ulice 4, Kvikálkov
Kolej: Nebelvír
Domácí mazlíček: sova Hedvika
Přátelé: rodina Weaslyových, Hermiona Grangerová Nebelvírová, Janet McBritová
Nepřátelé: Draco Malfoy, Smrtijedi, Lord Voldemort