5. kapitola

22. listopadu 2009 v 16:43 | Teríík |  Příběh Harry Potter a tajemství Severuse Snapea
Večer už Hermiona přišla so nebelvírské společenské místnosti. Všichni se vyptávali, kdo jí co udělal. Ale ona jim nechtěla nic prozradit, jenom řekla: ,, Malfoy neni zas tak hroznej" otočila se a šla si lehnout. Ráno u snídaně se Draco dostal do křížku s Ronem kvůli rodičům. ,, Ten tvuj otec je pěknej blbec" řval na Rona. ,, Zato ten tvuj je svatej Smrtijed!! " vykřiknul znenadání Ron. Draco už namířil hůlku na Rona ale mezi ně si stoupla Hermiona čelem k Dracovi. ,, Nech ho napokoji Malfoyi!! " křikla na něj, ale potichu dodala ,, Prosím." ,, Dobře, ale jenom kvůli tobě. " odpověděl potichu, tak aby ho slyšela jenom Hermiona. Otočil se a odešel.
,, Jak si to dokázala?? " divil se Ron. ,, Nóó.. Sama nevim." a odešla také. ,, Asi se šla zase učit, vždyť jí znáte. Dva dny nebyla na vyučování." řekl Harry a při tom si všímal své ovesné kaše.
Hermiona sice měla zamířeno do knihovny, ale tentokrát né kvůli učení. Měla tam sraz s Dracem. ,,Ahoj." pozdravila, když ho uviděla a celý obličej se jí rozzářil. Draco jí ale místo pozdravu políbil. Sedli si ke stolu a přemýšeli, jak to udělat, aby na jejich "románek" nikdo nepřišel.
,,Hermiono" ozval se najednou Draco. ,,Ano?" odpověděla. ,, Víš.. Nó.. Nevíš náhodou ňákou výmluvu, kterou bych to ukončil s Pansy??" zeptal se Draco. ,, Budu přemýšlet. Doufam, že na ňákou přídu." odpověděla.
,, Sakra, za dvě minuty zvoní. Už musim běžet. Máme OPČM." vzpoměla si Hermiona. ,, Tak ahoj." a políbil jí letmo na čelo.
Obrana proti černé magii byla nudná jako vždy. A navíc když jí učil Snape. ,, Za úkol mi napíšete 3 stopy dlouhé pojednání o upírech. " řekl jeho ovyklým tónem. Dokonce i Hermiona z toho vypadala otráveně. ,, Co se stalo, Hermiono??" zeptala se Janet, když jí uviděla jak je z toho "otrávená". ,,Nic, proč se ptáš??" ,, No vypadáš nějak mimo." Co?? Já?? To se ti jenom zdá." otočila se, zbalila si učebnice do brašny a odešla na oběd.
Odpoledne měli volno. Ale Hermiona ho strávila v knihovně s Dracem. Oba se snažili napsat pojednání o upírech, ale během pěti minut je to přestalo bavit. ,, Nepůjdeme se rači projít?" navrhnul Draco. ,,Klidně. Ale tak jdi napřed, aby někdo něco nezpozoroval. Za deset minut u přístěnku na košťata??" odpověděla Hermiona. ,,Tak jo. Zatim ahoj." Rozloučili se a šli si odnést učebnice do pokoje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny | Web | 25. prosince 2009 v 11:32 | Reagovat

se fakt opičíš=/celý příběh skopírovaný..=C

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama