1. kapitola (TA)

15. ledna 2011 v 8:51 | Teríík |  Temný anděl

ZakladateléOcitl se na neznámém místě. Jedna část byla bílá, druhá zase černá. Tam, kde stál obrýlený chlapec se mísily obě barvy. Blíže černé bravě stál muž oblečený v zeleno-stříbrném hábitě, u bílé postával člověk v rudo-zlatém.
,,Vítáme tě, Harry Pottere," ozvalo se od obou mužů. Chlapec sebou polekaně trhl. Nevěděl na kterého koukat dříve. Chtěl vytáhnout hůlku, ale ta tu nebyla. Muž v zeleném se zasmál. Ten v rudém se na něj zamračil. Chvíli se na sebe oba muži mračili, ale pak přesunuli svou pozornost na chlapce.
,,Kdo jste?" Muž v červeném se pousmál. Ten v zeleném se pro změnu opět zamračil.
,,Dovol, abychom jsme se ti představili, já jsem Godrik Nebelvír a támhleten bručoun je Salazar Zmijozel," promluvil muž v rudo-zlatém hábitu, teď už Godrik Nebelvír.
,,Ricku, nech toho šaškování a začni něco dělat. No, abychom se ještě dneska dostali k tomu, proč tu jsi. Byl jsi vybrán. Máš zabít Pána zla. Abych řekl pravdu vůbec se mi můj potomek nelíbí. Já s Rickem jsem přemluvili osud," dál se nedostal, protože mu náš hrdina skočil do řeči.
,,Osud?"
,,Ano, osud, a neskákej mi do řeči," zamračil se Salazar, ,,abychom tě my nějaký čas cvičili. Tím my myslím sebe, Ricka, Osud, Život, Smrt, Lásku a Nenávist." Náš hrdina se na něj zamračil. Moc dobře věděl, že to nebude zadarmo.
,,Ovšemže máme podmínku. Pokud jí přijmeš začneme s výcvikem, pokud ne, zemřeš jak to bylo napsáno v tvém osudu a svět ovládne Pán zla," chrlil na něj Godrick.
,,Jaká je ta podmínka?" Ozval se Harry. Mračil se, věděl, že pokud nepřijme, všichni jeho přátelé zemřou.
,,Stane se z tebe temný anděl, jestli chceš anděl smrti, ale né ledajaký, budeš velit celé armádě temných andělů, pokud nějací budou chtít, přidají se k tobě i světlí," odpověděl Salazar. Harry na ně chvíli koukal. Pomalu přikývl.
,,Výborně," vykřikli sborově dospělí muži. V celém prostoru začala převládat černá. Místy prosvítala do šedé, někde až do čistě bílé. Dva ze čtyř zakladatelů Bradavic se k němu rozeběhli.
Najdenou se celý prostor změnil, ocitli se před menším hradem. Hlavní rysy byly podobné Bradavicích, ale zde jejich podobnost končila. Hrad byl celý z šedého kamene. Harry se k němu vydal, aby ho mohl dál prozkoumat, ale Salazar ho zastavil.
,,Na to není čas. Musíš se seznámit s ostatními," chytl ho za předloktí a táhl ho ke dveřím. Godrick se na Zmijozela celou cestu mračil. Harrymu se zdálo, že jdou celou věčnost. Ale opak byl pravdou. Došli tam během necelé minuty.
Objevili se ve velké místnosti. Byla laděna do neutrálních barev. Na stěnách vyseli obrazy, pro Harryho, neznámých lidí, kteří si ho zvědavě prohlíželi. Godrick se Salazerem jim nevěnovali pozornost a postrčili ho dopředu. Náš hrdina stočil zrak směrem, kam ho zakladatelé popostrčili. Stálo tam pět lidí, každý měl zahalenou tvář kápí od hábitu. Na pravo stála žena v černém, vedle ní byl člověk zahalený hábitem tmavě zelené barvy. Vlevo stál muž v bílém, vedle něj žena v červeném skoro rudém hábitu. Uprostřed stál pravděpodobně starý muž. V jedné ruce držel zdobenou hůl, v druhé zvláštní knihu, jejíž obal hrál snad všemi barvami světa a zpod nebesky modrého hábitu vykukovali šedé vousy.
Muž uprostřed shodil kápi. Objevila se stařecká tvář s dlouhými bílými valsy i vousy. ,,Merlin," oznámil nezúčastněně zakladatel Voldemortova rodu. Stařík se na mladíka pousmál. Náš hrdina pouze vykulil oči.
,,Asi mě znáš ze současných legend. Pouhá část je pravdivá. Ale po smrti jsem se stal Osudem," pousmál se opět a pokynul ženě v tmavě zeleném hábitu. Ta udělal krok v před a sňala si kapuci. Měla tmavě zelené vlasy s červenými odlesky, až se zdálo, že je to černovláska. Její plášť spadl na zem, a tím se odhalily jedovatě zelené šaty, které jí splývaly až ke kotníkům. Na nohou byly obuté boty na nízkém podpadku, které se dokonale hodily k šatům.
,,Morgana, za života protivník Merlina. Teď mě lidé nazývají spíše Nenávist," koukla na nejmladšího osobu v místnosti. Vrátila se zpátky k ostatním.
Z řady vystoupila pět žena. Tentokrát v rudém a bez pláště. Usmívala se na něj žena, brunetka. Vypadala na dvacet, možná dvacet pět let. Z její tváře vyzařovala láska v jakéko-li podobě.
,,Ahoj Harry," přívětivě se na něj usmála. ,, Já jsem Claire, ale budeš mě spíš znát jako Lásku."
Teprve teď si ji chlapec prohlédl. Měla na sobě šaty jako pro princeznu. Nahoře byly světle červené, skoro až růžové. Postupně byly tmavší a tmavší až u země byly rudé. Vlasy měla dané do volného drdolu a za uchem malou červenou růži. Ještě jednou se na chlapce usmála a vrátila se na své místo vedle Merlina.
Teď přdstoupil muž v bílém. Jeho plášť byl ledabyle položen na širokých ramenech, na které mu spadaly tmavě modré skoro černé, vlnité vlasy. Měl na sobě bílou košili a světle modré kalhoty.
,,Harry," usmál se. ,,Už je to skoro patnáct let, co jsem tě viděl naposledy. Tehdy si byl ještě malé škvrně. No, ale asi bych se měl představit. Jsem Život, ale budu radši, když mě budeš oslovovat Leonard, zkráceně Leo," a vrátil se zpět vedle Claire.
Jak tak Harry počítal, došlo mu, že zbývá jenom Smrt. Byl na ní zvědavý. Přece jenom jí hodněkrát jenom o kousek unikl.
Jako jediná neměla sundanou kápi. Neobtěžovala se, jako ti tři před ní, vystoupit z řady. Pouze mávla rukou a její plášť zmizel.
Upírala na něj své černé oči. Stejně barevné vlasy byly sepnuté v pevném drdolu. Silně mu tím připomněla McGonagallovou.
,,Elene, jinak i Smrt," prohodila, jakoby se diskutovalo o počasí a smetla ze svých šatů neexistující smítko prachu. Harrymu silně připomínaly mudlovský styl ghotic.
Najednou ucítil, jak se mu někdo snaží dostat do hlavy. Opět sám sebe v duchu proklel za to, že se nenaučil s tim netopírem nitrobranu. Pouze zavřel oči a čekal, kdy to skončí. Znovu viděl vzpomínky, o kterých neměl tušení, že si je pamatuje. Nikdy nezjistil, kdo že si ten den prohlédnul jeho vzpomínky.

Poznámka autora: Takže.. je to přesně 981 slov. To znamená 5 799 znaků celkem. :) že to ale dalo sušku, to sesmolit. A jinak.. Za komentáře nekoušu.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nemesis | Web | 23. ledna 2011 v 18:07 | Reagovat

Léty prověřené téma, které nemůže zklamat, pokud neuděláš s Harryho pána světa. :-D Jinak...líbilo se mi a další kapitolou jistě nepohrdnu :))

2 weasley-guys | Web | 29. března 2011 v 14:49 | Reagovat

Ahoj ,na našem blogu právě začala SONP do které jsi se zaregistrovala,přejeme hodně štstí :-)

http://weasley-guys.blog.cz/1103/1-kolo-sonp

3 AnNe (WG Team) | Web | 12. dubna 2011 v 19:55 | Reagovat

Ahoj, začalo 2. kolo SONP. Držím palečky! :) http://weasley-guys.blog.cz/1104/2-kolo-sonp

4 Weasley Guys (Michal) | Web | 25. dubna 2011 v 12:12 | Reagovat

Ahoj, začalo 3.kolo SONP. Držim palce http://weasley-guys.blog.cz/1104/3-kolo-sonp

5 AnNe | Web | 5. května 2011 v 19:03 | Reagovat

Ahoj, začalo další kolo SONP http://weasley-guys.blog.cz/1105/4-kolo-sonp
Držím palce! :)

6 Lilien Evansová | Web | 18. června 2011 v 19:57 | Reagovat

Ještě ,že nekoušeš jinak bych asi bála napssat :D né sranda samozřejmě. Takže asi hned z kraje. Všimla jsem si ,že jsi se přihlásila stejně jako já do soutěže u Paddy - teď víš jak jsem tě objevila :D jinak musím uznat krásně píšeš ! opravdu..možná bych jen trošku více rozváděla děj,ale co všichni pilujeme a i já mám dost ! :D Taky zajímavej dessing na 14 holku dobrý :D

P.s. Nebudeš ani tak o moc nejmladší,mě bylo 15 teprve v Květnu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama