2. kapitola, 2. část (TA)

14. srpna 2011 v 21:22 | Teríík |  Temný anděl

Ano, ano.. Je to tu.. :D Konečně druhá část slibované kapitoly.. :D Užijte si jí.. :)
P.S.: opravdu za ty komentáře nekoušu.. ;)


Harry ležel u sebe v pokoji a přemýšlel. O svém životě, o tom co se dozvěděl a hlavně o tom, co se bude dít dál.
"Vše začalo narozením mladého Toma Radlla. Nikdo nemohl vědět, že z něj vyroste taková stvůra. Ve škole byl za premianta. Bohužel se začal velice zajímat o černou magii. Po škole začal shánět předměty patřící tady Salovi, Roweně a Helze. Následně začal budovat svou armádu smrtijedů. Díky černé magii si znetvořil tělo. Z předmětů, které patřili zakladatelům, tedy kromě Godrikova meče, vytvořil své první tři viteály. Dále našel prsten, který patřil jeho dědovi, svůj deník, myslím, žes s ním tu čest už měl," mrkl na něj, "a jeho had Nagini. To jsou všechny viteály. Dokud je bude mít, nemůže zemřít."
Harry si v hlavě pořád dokola přehrával Merlinův monolog.
"Pokud sem to správně pochopil," neuvědomil si to, ale mluvil nahlas, "dokud bude mít Tom viteály, nemůže umřít. A já, jakožto "Vyvolený", je musim najít a zničit." Zmučeně si povzdechl.Pomalu, ale jistě ubíhaly dny, které se měnily v týdny, a ty v měsíce. Během dvou měsíců absoloval výcvik dvou zakladatelů. Dokázal pochopit nenáviděné lektvary, zlepšil se v bílé magii, naučil se základy černé a teď začal se zvěromázstvím.
Zrovna stál nad kotlíkem s lektvarem a přemýšlel. Už když se dozvěděl, že jeho otec byl zvěromág, ho lákalo zkusit to. Přemýšlel, v jaké zvíře se bude měnit. Bude dvanácterák po otci? Nebo snad něco jiného?
Podíval se na lahvičku své krve, která se do lektvaru měla přidat. Dvakrát zamíchal po směru hodinových ručiček, dvakrát v protisměru. Vzal do ruky lahvičku a nakapal do lektvaru přesně tři kapky krve. Chvíli se nic nedělo, až si pomyslel, že se mu lektvar nepovedl, ale po chvíli se z něj začlo linout namodralé světlo, které se začlo formovat do zvířete. Harry vykulil oči.
Před ním stála vizuální podoba černého pantera.

"Harry," oslovila mladíka Elene.
"Ano, El?" podíval se na ní nejmladší z rodu Potterů.
"Za několik dnů se bude konat rituál na tvou přeměnu v temného anděla. Následně budeš představen jako nový velitel všem andělům. Claire už šla zkontaktovat světlé anděly," celou dobu se dívala jinam. Mladík tiše přikývl, otočil se a odešel.

"Salazare?" Vstoupil bez zaklepání do jeho pokojů.
"Ano?" Nadskočil leknutím Zmijozel.
"Potřebuju pomoc s první proměnou," nasadil nevinný úsměv a psí oči.
"Noo, tak fajn," usmál se na něj. "Nejdřív si musíš představit celý zvíře. Máš?" Optal se mladíka a počkal až přikývne. "Teď si představ, že to zvíře si ty. Procházíš se, blbneš, prostě tvoje tělo neexistuje. Seš jenom ty ve zvířecí podobě." Napjatě pozoroval mladíka před sebou, který se od soustředění mračil. Takhle tam stáli asi půl hodiny a Salazaro to přestalo bavit. Sebral se a nechal tam mladíka samotného.

Na večer se po hradě proháněl urostlý černý panter. Lítal všude možně, ale na osobu kterou hledal, nenarazil. Naštvaně zavrčel. Najednou se mu v očích uličnicky zablesklo. Vydal se zpět, odkud přišel.

Salazar vešel do svého pokoje v domnění, že si jenom lehne. Bohužel ho překvapil černý panter roztáhlý na jeho posteli. Zamračil se na něj a panter na něj vycenil své zuby.
"Potřebuješ zpátky, co?" Trklo to zakladatele. Panter jenom přikývl.
"Ale pak vypadneš, je to jasný? Chci si lehnout," panter opět přikývl.
"Fajn, musíš udělat to a samý, jenom s tim rozdílem, že si budeš přát být člověk." Po chvíli už v posteli neležela nebezpečná šelma, ale chlapec s černými vlasy.
"Díky," zazubil se na něj a zmizel do svého pokoje.

Nastal den, kdy měl proběhnou rituál. Harry se rozhodl pro černé kraťasy a tmavě zelený tričko. Povzdechl si. Už to nejde vrátit. Do pokoje nahlédla Morgana.
"Můžem?"
"Jasně, Mor," přitakal mladík a zvedl se ze své postele. Po jejím boku se dostal až do jedné sklepení místnosti. Byla ponurá a temná. Uprostřed stála Elene a vedle ní Leonard. Zhluboka se nadechl a pomalým krokem k nim došel. Stál uprostřed ochraného pentagramu. Leo mu popřál hodně štěstí a El na něj jen povzbudivě kývla. Oba se vydali k jednomu cípu pentagramu. U dalšího stála už Morgana, Claire a v čele stál Merlin. Godrik se Salazarem stáli stranou.
"Tu homo, non mentis, viribus quaero inferni Rogamus viribus caeli partem se transferre puer angelum et obscuravit," promluvil tiše Merlin. Chvíli se nic nedělo, ale pak mladík uprostřed pentagramu upadl na všechny čtyři. Ze zad mu začali růst černá křídla. Rysy se mu výrazně změnily. Podobnost s Jamesem Potterem téměř vymizela, oči Lily Evansové zmizely. Jeho černé vlasy se prodloužily až do půli zad, oči získaly barvu onyxu. Pomalu se postavil a podíval se na všechny.
"Je to hodně zlý?" Zeptal se, když viděl jak na něj všichni koukají. Všichni jako na povel zavrtěli hlavou.
"Měl by ses seznámit s ostatními," promluvila Elene. Harry přikývl a společně se vydali do místnosti, kde se setkal s nejvýše postavenými anděly.

Pozn. aut.: V tom "zaříkávadlu" nehledejte nic složitýho.. :D :D Jenom latina a google překladač.. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paddy | Web | 16. srpna 2011 v 17:00 | Reagovat

AHojky, poruchu beru. Kdyby jsi měla chuť a čas, můžeš mi to ještě pořád poslat, spolu s třetím kolem... v téhle soutěži se nevypadává a tak když kolo vynecháš nevadí..
s pozdravem Paddy

2 Nicollet | 17. srpna 2011 v 22:13 | Reagovat

Pěkný :)
Moc se těšim na další kapču.

3 Nicollet | 27. srpna 2011 v 23:37 | Reagovat

Jinak doufám že nebudeme muset čekat zase  měsíce :)

4 Teríík | 28. srpna 2011 v 9:19 | Reagovat

[3]: ne, nebudete.. :-D kapitolka už trůní v mém sešitě dopsaná a za ní následuje další kousek čtvrtý.. :-D Akorát bych nesměla bejt tak líná a přepsat jí do počítače.. :-D a opravit chyby.. :-D Na mou duši slibuju, že prvního září nejdýl tu bude! :-D A celá.. :-D

5 Nicollet | 28. srpna 2011 v 18:46 | Reagovat

[4]: Jestli bys chtěla, mohla bych ti dělat BR. Poslala bys mi kapitolky na mail a já bych ti je poslala opravené.

6 Teríík | 28. srpna 2011 v 22:20 | Reagovat

[5]: mam dojem, že to tak bdue lepší... :) už takhle nestíham, a co teprve až začne škola.. budu ráda, že něco sesmolim.. :-D pokud bys opravdu měla zájem, tak se mi ozvi na mejla.. díky.. :)
P.S.: terka033@seznam.cz

7 Nicollet | 29. srpna 2011 v 9:15 | Reagovat

[6]: mail jsem ti poslala, můj mail je e.muzakova@seznam.cz , aby sis ho nesmazala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama