3. kapitola (TA)

30. srpna 2011 v 8:55 | Teríík |  Temný anděl
Tuhle kapitolu bych chtěla věnovat Nicollet, která se ukázala jako skvělá a rychlá beta. :) Ani sem nedoufala, že tu kapitolu budu moct zvěřejnit ještě dneska.. :) Jinak si kapitolu užijte.. :)

Nathan Elliston


Harry si pomalu zvykl na svůj nový vzhled. I když ho mrzelo, že už nemá oči po své matce, byl za svůj zevnějšek vděčný. Už dlouho přemýšlel, jak se po návratu skryje, a tohle vyřešilo jeden z jeho problémů.
Na jednou se dveře jeho pokoje rozrazily. Stála v nich dívka Harryho věku. Měla na sobě černé upnuté džíny a bílé tričko. Její černé vlasy jí ve vlnách spadaly až po pás.
Šedýma očima propalovala mladého Pottera.
"Harry Jamesi Pottere!" zavrčela nebezpečně.
"Ano, Jess?" zatvářil se oslovený jako neviňátko. "Už nikdy, opakuji nikdy, mi neobarvíš vlasy na jasně zelenou barvu! Rozumíš?!" Pomalu se začala přibližovat k Harrymu, při čemž se tvářila jako bůh pomsty. Mladý nebelvír horlivě přemýšlel, jak se z toho dostat.
"Co si jít zalítat?"

"Už jen dva měsíce," bylo první, co Potter uslyšel u večeře a mlčky přikývl. Věděl to on a věděli to všichni, ale ani jeden si to nechtěl přiznat.
"Už si přemýšlel nad novým jménem?" ozval se Godrick. Potter jen zavrtěl hlavou.
"Nathan Elliston," ozval se Salazar, "na tohle jméno je v bance trezor, pro případ, jako je tenhle."
"Díky," usmál se na něj.
"Není zač." Večeře pokračovala jen s tichým cinkáním příborů o talíře.

"Jessico Samantho Wilsonová!" křičel jak pominutý.
"Ano, Harroušku?" zářivě se usmála, když ji pohled padl na vlasy, které zářily snad všemi barvami duhy, od červené až po modrou.
"Zbav mě toho!" vykřikl.
"A proč?" zákeřně se usmívala.
"Protože tě jinak nevezmu podívat se do Bradavic," zašklebil se vítězně a Jess pouze rezignovaně vydechla a mávla rukou. Harryho vlasy opět nabyly černé barvy.

"Je čas se rozloučit," začal Merlin. Harry pouze přikývl. "Ještě se uvidíme, ale doufám, že to bude za hodně dlouho. Užil sem si tě za těch pár měsíců na století dopředu. Nejmíň," zasmál se.
"Vždy budu na tvé straně, Harry," přidala se žena stojící vedle Merlina.
"Díky, Mor," usmál se.
"Tohle ti posílají tví rodiče," promluvil Leonard a podal mu pečetní prsten rodu Potterů. Harry na to jenom nevěřícně koukal. Tiše přikývl na znak díků. "Jestli je ještě uvidíš, řekni, že je mám rád."
"Hodně štěstí," usmála se na něj Claire.
Elene k němu došla a zašeptala: "Držím ti palce. Už tady toho hadího zmetka chci mít. Dělá mi v tom bordel. Budu ti tajně pomáhat, takže nikomu ani muk," usmála se. Nikomu to neřekla, ale tenhle anděl jí přirostl k srdci.
Teď už si to k němu mířili oba zakladatelé. Rick v ruce držel podlouhlou krabičku a Salazar dopis.
"Tohle je tvá nová hůlka," otevřel krabičku a hůlku podal Harrymu, "je vyrobena z mahagonu a obsahuje jed kobry královské a fénixovy slzy." Salazar mu pouze předal dopis a odešel.
"Chytni Jess," promluvil Leonard.
"Vade retro, unde vener at de," prohlásila Elene spolu s Leonardem.
"Nashledanou, Nathane Ellistone." Pak už si pamatoval pouze tmu.

Ocitli se v temném rohu na hřišti v Kvikálkově.
Jess se rozhlédla a společně se přemístili do jedné zapadlé Londýnské uličky.
"Pojď," chytla ho za ruku a táhla ho k Děravému kotli.
Vešli dovnitř a to už ho Jess táhla ke stolu, který byl umístěný v tmavém koutě. Harry vytáhl dopis od samotného Salazara Zmijozela.
Zdálo se mu to všechno jako sen. Každou chvíli čekal, že se probudí, ale nic takového se nestalo. On byl velitel temných andělů. On byl dědic všech čtyř bradavických zakladatelů. On má přístup k těm nejtajnějším trezorům Gringottovy banky.
Nerozhodně dopis pozoroval, ale pak ho přemohla zvědavost a otevřel ho.

Harry Nathane,
i když si to nemohl vědět, vždy tu s námi bylo i ženské osazenstvo zakladatelů Bradavické školy čar a kouzel.
Spolu s Helgou a Rowenou jsme se domluvili, že pouze ty se budeš moci nazývat naším společným dědicem, Zmijozelu, Havraspáru i Mrzimoru.
Možná se divíš, proč ne i Nebelvíru. Za prvé to Godrick nevěděl, a za druhé jediným známým dědicem Nebelvíru byli Potterové a to by mohlo být podezřelé. Jsme si jistí, že to pochopíš.
Dávej na sebe pozor.
Salazar Zmijozel
P.S.: V obálce je prsten, který zajistí, že tě lidé nebudou považovat za podvodníka, kdyby to náhodou zjistili, a klíč od tvého nového trezoru.

Harry na to všechno nevěřícně koukal.
"Tak co?" ozvala se nedočkavě Jessica.
"Eh.. No.. Um.." lezlo to z něj jako z chlupaté deky, "vypadá to, že ze mě udělali dědice tří zakladatelů Bradavic."
"A jakých?" skočila mu do řeči, "Ne počkej, tipnu si. Nebelvír, Zmijozel a Havraspár." Vítězně se na něj zašklebila.
"Bohužel tě musím zklamat. Dědic Nebelvíru jsem byl už před tím," mrkl na ní, "Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Blázni." Jess se pouze zasmála.
"Tak a teď hurá na Příčnou!" obdařila mladého Pottera úsměvem, "Takže to vezmeme ke Gringottům, u nich koupíme nějakej bejvák. Pak knihkupectví, lékárna, zverimex, promiň, ale Hedviku si nechat nemůžeš, a na konec madame Malkinová a další obchůdky s oblečením. A když budeš hodnej chlapeček, můžeme zajít i na Obrtlou. Ale musí zbýt čas." To už se zvedla od stolu, chytla překvapeného Pottera a táhla ho směrem k Příčné ulici.

Společně s Wilsonovou vstoupil do banky. Sám přistoupil k jednomu stolku a odkašlal si. Skřet na něj s nezájmem v očích pohlédl.
"Přejete si?"
"Potřebuji si vybrat peníze ze svého trezoru a koupit nový dům," oznámil mu chladným hlasem. Skřet přikývl.
"Jméno?"
"Nathan Elliston," skřetovi se v očích objevil nečekaný zájem.
"A máte klíč?" Harry mu místo odpovědi podal malý zlatý klíček. Pracovník Gringottovy banky ho sevřel v dlani a slezl ze svého stupínku, "Následujte mne, prosím."
Po absolvování divoké jízdy Harry vystoupil z vozíku a rozhlédl se kolem sebe. Temné sklepení, jen tak se dalo nazvat místo, kde se nacházeli.
"Trezor číslo sedm," rozlehl se skřetův hlas. Přešel ke dveřím a vložil do nich klíč. Ty se pomalu a bezhlučně otevřely a odhalily neskutečné množství zlata, šperků, knih a mnohých dalších věcí. Harry vytáhl váček s magicky zvětšeným prostorem a shrábl do něj menší obnos zlata.
"Pokud to bude možné, přeji si shromáždit všechny knihy v trezoru a ty po té přemístit do domu." Skřet na srozuměnou přikývl. Znovu prožil divokou jízdu. Tentokrát zpět. Vešli do haly a on pohlédl na Jessicu. Nepatrným kývnutím hlavy jí naznačil, že je vše v pořádku.
"Teď Vás zavedu za naším nejlepším prodejcem domů," promluvil náhle skřet a vydal se k jednomu bočnímu východu. Harry ho po nepatrné chvilce následoval.
"Tohle je skřet Korvick," a odešel.
"Nathan Elliston," představil se a na vyzvání se posadil do pohodlného křesla.
"Takže, jak by měl dům vypadat?" zeptal se Korvick. A mladý Potter se rozpovídal.
"Nejlépe menší stavení nedaleko nějaké vesnice. Měl by mít nanejvýš přízemí a jedno patro. Sklepení je samozřejmostí. Měl by obsahovat kuchyni, obývací pokoj, nejlépe dvě koupelny, laboratoř a dalších čtyři až osm prázdných místností. Samozřejmě dostatečně velké pozemky, na kterých by mohlo být menší jezero nebo bazén. Pozemky by měly být zabezpečené kouzly." Skřet si vše zapsal a odešel z místnosti. Za chvíli se vrátil a v ruce držel jednu složku.
"Tenhle by mohl vyhovovat vašim požadavkům. Asi pět mil severně se nachází vesnice, ve které je i obchod. V přízemí je koupelna, obývací pokoj, kuchyně a dva prázdné pokoje. V prvním patře se nachází koupelna a čtyři volné pokoje. Ve sklepení je laboratoř a sedm malých místností. Pozemkami protéká potok, který se vlévá do menšího jezera, ve kterém žijí magické i nemagické ryby. Pozemky mají celkovou rozlohu okolo čtyř hektarů. K nim náleží část leda. Vše je chráněno antimudlovským zaklínadlem a kouzlem proti kouzelníků, kteří neví, že tam nějaký dům je," zakončil výčet informací Korvick. Potter přikývl.
"Přihlédl jsem též ke stavu celého objektu. Několik týdnů bude neobyvatelný, jelikož tam už nikdo celá léta nežil. Musí se vyčistit a nakoupit nábytek, který objekt zcela postrádá. Proto všechno je celková cena tři sta tisíc galeonů. Pokud byste si to přál, tak jsme schopni za sto galeonů sehnat skřítka."
"Přijímám. Peníze odeberte z trezoru číslo sedm. A ohledně skřítků, dejme tomu, že tři budou stačit." Pak už následovalo pouze podepsání smlouvy, rozloučení a odchod z banky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicollet | 30. srpna 2011 v 13:16 | Reagovat

Díky za věnování :)
Jinak skvělá beta rozhodně nejsem :D
Jinak znova říkám, že kapitolka je pěkná a dobře se čte.
A taky se opakuju, že krásně píšeš a drž se toho zuby nehty. Byla by to vážně škoda :).

2 Karlos-sama | Web | 1. září 2011 v 19:56 | Reagovat

Tak jsem zavítal i na tenhle web.
Musím se přiznat, že jsem od toho čekal trochu více. Je tam hodně vynechaného časového úseku v ději mezi kapitolkami, dalo by se to všechno ještě rozepsat do větších podrobností.
Třeba jsem zvědav, kde se Harry potkal s Jess, kolik je dalších andělů atd... Celkově jsi přeskočila určitě zajímavý trénink, nemluvě o tom, že ten rituál přeměny byl moc rychlý a bezbolestný.
Jinak celkově se mi ten nápad velice líbí, dokonce se to i dobře čte, ale jak jsem řekl, chce to ještě hodně zapracovat. Ale nemusíš se bát, zlepšení přichází časem, vím to z vlastní zkušenosti. :-)

3 Kejt | Web | 3. září 2011 v 17:27 | Reagovat

Tááák zajímaví nápad i když jsem povídku podobného rázu už četla i když není častá. Bohužel postrádám v kapitolách informace které by tam měly být. Ovšem třeba je to záměr uvidíme u další kapitoly.

4 Teríík | Web | 10. září 2011 v 10:14 | Reagovat

[3]: je to tak trošku záměr.. :-D
a k ostatním, omlouvam, že ještě nic nepřibylo, ale te'd mi jaksi komp vypověděl službu.. :-D a já se to snažim spravit.. :-D tejden a bez úspěchu... :-D zatim píšu do sešitu.. :-D

5 Nicollet | 27. září 2011 v 20:48 | Reagovat

Teríííku... nějak ti to trvá... :-(

6 Teríík | 28. září 2011 v 10:08 | Reagovat

[5]: já vim.. :/ nastala šílená shoda náhod, kdy se mi nejdřív rozbil počítač, kterej už naštěstí funguje, tak jak má.. :) a pak sem byla nečekaně nemocná a já hlava děravá sem zapomněla sešit ve škole.. teď se to snažim dohnat ale nejde to, nejde.. :-D ze 4. kapitoly mam tak půlku...

7 Larryapego | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 22:41 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>online casino</a> guide

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama